شرایط بازگرداندن کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را به برق استار بازگردانم؟

رضایت مشتریان عزیز همواره برای مجموعه برق استار اولویت بوده است و برق استار در تلاش است تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری های عزیز برسد. به هر حال ممکن است مشتریان عزیز پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که موارد اینچنینی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

کلیه گروه های کالایی در فروشگاه اینترنتی برق استار مشمول 7 روز ضمانت بازگشت هستند . برای آسودگی شما مشتریان گرامی برق استار 7 روز فرصت برای بازگشت کالا درنظر گرفته است.

 

شرایط بازگرداندن کالا

چطور میتوانید از 7 روز ضمانت بازگشت کالا استفاده کنید؟

اگر کالایی که خریدید ، ایراد فنی یا اشکال داشته باشد;

- ایراد فنی یا اشکال باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به برق استار اطلاع داده شود.
- لازم است کارتن کالاهای دریافتی و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، حفظ و نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
- امکان استفاده از این قابلیت تنها در صورتی است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به برق استار بازگردانده شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
- این قابلیت اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا ) که در اثر استفاده نادرست مصرف کننده از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کال امثل : حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

 

اگر کالایی که خریدید از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات سایت همسان نباشد :

- وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به اطلاع همکاران ما در مجموعه برق استار از طریق تلفن اطلاع داده شود.
- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
- عکس محصولات برای اطلاع و کمک به خرید مشتریان گرامی است و از آنجا که ممکن است در قسمت هایی ، جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت برق استار است.
- اگر که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان پیگیری درخواست مشتری در صورتی امکان پذیر است که کالای خریداری شده از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی میسر باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات به خوبی نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود;

امکان انصراف از خرید و درخواست مرجوعی کالا به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی ارسال شده اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده ای نشده باشد.
 
- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به مجموعه برق استار (شماره تلفن 
32342459-031) اطلاع داده شود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد;

- آسیب‏‏ دیدگی باید در زمان دریافت کالا، به مجموعه برق استار اطلاع داده شود.
- دریافت کننده کالا موظف است در زمان دریافت کالا از صحت کالای دریافتی به منظور پیگیری های بعدی مجموعه برق استار از شرکت های ارسال کنده کالا ، اطمینان حاصل کند ، در غیر این صورت امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا از بین خواهد رفت.
- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات کاملا" نگهداری شود و از دور ریختن آن خودداری شود. استفاده از این قابلیت تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به برق استارا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
- کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به برق استارارسال شود.
- در صورت بازگشت کالا و تایید مشکل پیش آمده پس از هماهنگی با خریدار هزینه دریافتی از خریدار و یا کالای سالم به مشتری برگردانده میشود و در صورتی که کارشناسان مجموعه برق استار به این نتیجه برسند که کالای برگردانده شده مشکلی ندارد کالا دوباره برای مشتری فرستاده می شود ( با هزینه مشتری) و اگر مشتری از دریافت کالای سالم و بدون ایراد استنکاف کند برق استار هیچ گونه تعهدی در قبال کالا و زیان های وارده بر آن را ندارد.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

- لطفاً قبل از هر اقدامی با مجموعه برق استار تماس بگیرید.
- از ارسال کالا بدون هماهنگی برق استار جداً، خودداری کنید.
- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس Info@barghstar.ir ایمیل کنید.

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز را نمی پذیرند، رسید پستی را برای ما ارسال کنید.

 

- اگر ساکن اصفهان هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل‌گرفتن کالا، با برق استار تماس بگیرید.
- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.


- بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.
 
استان اصفهان - شهر اصفهان - صندوق پستی: 8187655999

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان برق استار برسد، هزینه‌های ارسال به عهده برق استار است.
- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به برق استار ارسال شود.همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس Info@barghstar.ir .ایمیل شود
- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان برق استار، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط برق استار، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

- در صورت بازگشت کالا و تایید مشکل پیش آمده پس از هماهنگی با خریدار هزینه دریافتی از خریدار و یا کالای سالم به مشتری برگردانده میشود و در صورتی که کارشناسان مجموعه برق استار به این نتیجه برسند که کالای برگردانده شده مشکلی ندارد کالا دوباره برای مشتری فرستاده می شود ( با هزینه مشتری) و اگر مشتری از دریافت کالای سالم و بدون ایراد استنکاف کند برق استار هیچ گونه تعهدی در قبال کالا و زیان های وارده بر آن را ندارد.

- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل کارشناسی و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و برق استار در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط برق استار، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان لازم است تا کارشناسان برق استار محصول را بررسی و اعلام نظر کنند.
- کارشناسان فنی برق استار برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت برق استار هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تایید ایراد کالا ، به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
پس از تایید ایراد کالا ، مرجوع  وجه طی 48 ساعت کاری صورت می پذیرد.

 

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به برق استار اطلاع دهم؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

-  یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" ارسال کنید.

-  با شماره تلفن 32342459 - (031)  تماس بگیرید.

 

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.